Užívej si KryptoPOHODY naplno a:

  • Měj po ruce osobního asistenta, který ti vždy rád pomůže.
  • Neustále zdokonaluj své praktické krypto-znalosti. (každý týden nová lekce, každý měsíc nové téma)
  • Udržuj si aktuální přehled díky pravidelným krypto-týdeníkům a strategiím.

Vše co v kryptoměnách reálně potřebuješ a prakticky využiješ na jednom místě... prostě KryptoPOHODA

Kontakt na KryptoAsistenta:

Napište našemu KryptoAsistentovi se svou aktuální situací či problémem. On udělá vše v jeho silách, aby se daná situace vyřešila a problém zmizel.

Koneckonců je tady právě od toho. 🙂


Aktuální téma měsíce (květen): Decentralizované aplikace

Příští téma měsíce (červen): NFT

Příští video: Svobodná byrokracie - Aragon (25.5.2022)

Telefonní číslo může KryptoAsistent využít, aby urychlil proces komunikace a mohl vám pomoci co nejrychleji.

Aktuální téma měsíce: Decentralizované aplikace

Krypto nám přineslo sítě, které jsou nesmazatelné, nefalšovatelné a zpětně nepřepsatelné. Díky tomu se konečně můžeme přestat spoléhat na třetí strany a „lidský faktor”. V kryptu totiž platí princip „Co je psáno, to je dáno”. S tímto úžasně pracují sítě jako Ethereum, na kterých vzniká množství aplikací založených na tomto principu (aplikací, které jsou z podstaty věcí férové).

Potenciál těchto decentralizovaných aplikací je obrovský a točí se v nich vysoké miliardy dolarů. Možná i proto, jde o prakticky nejžhavější odvětví v kryptu vůbec. Pojď se s námi podívat na nejzásadnější z nich.

(I) Decentralizovaná směnárna - UniSwap

1. část

2. část

Pro použití UniSwapu si stačí založit Metamask či Trust Wallet a přejít na aplikaci na: app.uniswap.org

(II) Kryptozastavárna - Compound

V Compound Finance můžete půjčovat či zastavit své krypto. Stačí vám k tomu pouze peněženka (např. Metamask) a krypto, které uzamknete. S tím si poté můžete půjčovat jiné krypto nebo vydělávat na úrocích (v případě, že krypto půjčujete vy).

Poskytnutí prostředků pro Compound je velice jednoduché a vaše prostředky nejsou nikdy drženy žádnou třetí stranou. Používáte jej tedy přímo z vaší peněženky a nemusíte nikomu ověřovat svou totožnost.

(III) Soukromý prohlížeč - Brave

Brave přináší velice silnou alternativu ke klasickým internetovým prohlížečům (Google Chrome, Firefox, Opera atd.).

  • Funguje rychle a s časem nezpomaluje.
  • Chrání ti tvé osobní soukromí.
  • Nabízí velkou podporu krypta.
  • Má zabudovanou peněženku na Ethereum.

Na Brave tě zároveň může odměňovat jejich tokeny BAT za reklamy, které se ti na Brave zobrazí.

Nejzásadnější novinky (18.5.)

I) Digitální euro do 4 let

V roce 2026 bychom se mohli stát svědky digitálního Eura. Informoval o tom člen výkonné rady Evropské centrální banky Fabio Panetta s tím, že testování by mělo začít již v roce 2023.

II) Nová maxima Lightning Network

Druhá vrstva LN (navzdory poklesu hodnoty BTC) nedávno vytvořila nový rekord. Jedná se o počet BTC uložených na LN, který poprvé vystoupal nad 3700 BTC.

III) Emirates Airlines přijímají Bitcoin

Jedna z předních leteckých spolešností přidá Bitcoin jako platební metodu za své služby. Oznámil to Adel Ahmed Al-Redha, provozní ředitel společnosti.

IV) Ledger přidává staking Solany

Výrobce hardwarových peněženek Ledger oznámil přidání podpory pro staking Solany. Díky čemuž si mohou uživatelé množit své Solany přímo z bezpečí svého Ledgeru.

Nejzásadnější novinky (11.5.)

I) Aplikace do mobilu anycoin.cz
Česká směnárna přichází s novou aplikací do mobilu, jak pro iOS, tak pro Android. Nově si tedy můžete pohodlně nakupovat něbo směňovat svoje krypto v mobilní aplikaci.

II) Meta implementuje NFT

III) Nadějná Terra odepsala 97%

Nejzásadnější novinky (4.5.)

I) Kraken a NFT marketplace
Po vzoru ostatních velkých burz nezaostává ani burza Kraken. Ta plánuje spustit svůj vlastní obchod s NFT. Obchod bude zahrnovat nízké poplatky, platbu fiatem nebo kryptem a mnoho dalšího.

II) Další milník pro bitcoin
Velká americká banka Goldman Sachs poprvé v historii poskytla půjčku krytou Bitcoiny. To v praxi znamená, že dlužník využil bitcoin jako kolaterál (zástavu) a půjčil si klasické fiat peníze (dolary). Je krásné sledovat, že nejžhavější trendy decentralizovaných financí prosakují mezi velké bankovní instituce.

III) Více než 1,6 miliardy zmizelo z DeFi.

Téma měsíce dubna: Letem Krypto-světem

Vítáme tě u alternativních coinů. Společně se proletíme celým krypto-světem a prozkoumáme jeho odvětví. Díky tomuto letu pochopíš, co lidé na tom či onom coinu vidí. Jaké příležitosti v tomto úžasném oboru vznikají a konečně se v tom všem zorientuješ.

Zapni si pásy a připrav se na cestu fantastickou říši krypto-divů. Rovnou můžeš začít první lekcí nebo si vyber konkrétní obor, který tě zajímá.

(I) Smartchainy - Chytré finance

(II) Soukromé peníze - Privacy coiny

(III) GameFi - Krypto-videohry

(IV) Memecoiny - Je to vtip?!

Nejzásadnější novinky (27.4.)

I) Druhý stát uznal bitcoin.
Nečekaná novinka se objevila ve středu 27.4., kdy Středoafrická republika udělala z bitcoinu zákonné platidlo. Bez výraznější mediální pozornosti potvrdil tuto informaci skrze kancelář prezidenta Středoafrické republiky.

II) NFT tržiště na Coinbase
Společnost Coinbase nezůstává pozadu a nově vydává své vlastní NFT tržiště. To je zatím zpřístupněno jen omezenému počtu zájemců pro testování nákupu, prodeje atd. Na možnosti testu však stála fronta bezmála 3 milionů zájemců.

III) Těžba Bitcoinu opět zelenější
Nejnovější zprávy od Bitcoin Mining Council uvádí, že firmy, které těží bitcoin rychle přecházejí na udržitelné obnovitelné zdroje energie, čímž dělají těžbu více ekologičtější. Meziročně vzrostla těžba bitcoinu pomocí obnovitelných zdrojů o 36%.

Nejzásadnější novinky (20.4.)

I) První Web3 festival se uskuteční v Chorvatsku.

Fanoušci této nové technologie se budou moci sejít na vůbec prvním festivalu, které pořádá Chorvatsko. Akce by měla být zaměřena především na metaverse, jeho budoucnost a rozvoj používaných technologií, NFT a jejich role v hrách a role DAO v životech hráčů.

II) Mastercard a Nexo

Nejnovější projekt od společnosti Mastercard, by měla být platební karta, se kterou ve spolupráci se společností NEXO by se dalo platit kryptoměnami, cashback až do výše 2%, propojení s Apple/Google Pay a mnoho dalších výhod.

III) Přechod etherea na PoS opět odložen.

Očekávaný přechod na proof of stake se z plánovaného data okolo června 2022 přesouvá o několik měsíců z důvodu dalších důkladných testů, aby proběhly bez chyb. “Určitě jsme v poslední kapitole PoW na Ethereum.“ uvedl přední vývojář Eth Tím Beiko.

Nejzásadnější novinky (13.4.)

I) Pozitivní zprávy o regulaci bitcoinu v evropské unii

Ještě nedávno hrozilo v EU, že v rámci regulačního zákona o kryptoměnách byla na stole možnost zákazu těžby kryptoměn (pomocí proof-of-work), tedy i o potenciálním zákazu těžby Bitcoinu. Tahle možnost se nakonec ze zákona úplně vytratila a obejde se bez tohoto zákazu. 

II) Ve Švýcarsku platba bitcoinem a tetherem!

Z čerstvých informací vyplývá, že v Švýcarském Luganu bude možné platit zmiňovanými kryptoměnami nejen městské poplatky, ale akceptovat je jako platidlo budou moci bez problémů i jakékoli podnikatelské subjekty, tedy všechny obchody se zbožím a službami v tomto městě.

III) Exekutivní příkaz v USA podepsán Bidenem

Americký prezident Joe Biden ve středu představil exekutivní příkaz pro kryptoměny, skrze který pověřil americké regulátory k vypracování komplexních regulací na digitální aktiva. V příkazu definoval pro regulátory 6 základních bodů, na které by se měly zaměřit: ochrana spotřebitele, finanční stabilita, nezákonná činnost, konkurence schopnost USA na globálním trhu, finanční začlenění a odpovědná inovace.

Nejzásadnější novinky (6.4.)

I) Trezor a phishingový útok.

Společnost SatoshiLabs potvrdila hackerský útok, kdy se útočníci dostali k databázi e-mailů uživatelů přihlášených k newsletterům a v podvodném e-mailu vyzývali k instalaci aktualizačního softwaru skrz který by od uživatelů dostali seed phrase.

II) Intel a nová generace čipů.

Přední světová společnost Intel pro počítačové čipy představila svůj nový čip určený pro těžbu bitcoinu s názvem "Intel Blockscale ASIC". Jde o druhou generaci čipů zaměřenou na těžbu bitcoinu. Nový čip je daleko výkonnější a udržitelnější.

III) EU zaostává, Británie využívá.

Zatímco Evropská unie se snaží svými novými návrhy zákonů kryptoměnám spíše uškodit než jejich adopci jít naproti, Británie situace využívá. Bristký ministr financí ve svém prohlášení uvedl, že chce ze Spojeného království vytvořit globální centrum pro technologii kryptoaktiv.

IV) 90% bitcoinů je vytěženo.

Celkem 19 milionů bitcoinů bylo vytěženo v posledních 13 letech. Zbylé 2 miliony bitcoinu se však díky halvingům budou těžit dalších více než 100 let.

V) Prohlížeč Opera podporuje 8 blockchainů.

Kryptoměnám dávno nakloněný internetový prohlížeč nově přidává podporu až osmi blockchainů včetně bitcoinu. Cílem bylo přivést uživatele k přístupu k Webu 3.0 tedy decentralizovanému internetu.